Ar-Ge

Aylar süren çalışmalar, prototipler, saha testleri, daima en sağlam en kullanışlı ürünün gelişim sürecinin bir aşamasıdır. LASK sadece bir ürün değil yerli girişimci ve Ar-Ge ekibinin başarısıdır.

Poliüretan Yaprak Teknolojisi

Özel alaşımlı kaplaması, malzemeye maksimum dayanıklılık verir. Düşük ağırlığı sayesinde kolay monte edilir, yakıt tüketimini arttırmaz ve araçların kayalardan kaçınmasına gerek bırakmadan seri çalışmaya olanak sağlar. Kırılmaları önleyen elastik yapısı , içinde bulunduğu zorlu koşullarda maksimum direnç ve koruma sağlamak üzere tasarlanmıştır. Hafıza özelliği sayesinde şekli değişen yapraklar, üzerindeki basınç kuvveti azaldığında eski şeklini geri kazanır.

Lastik Kalkanı Saha Testleri

LASK’ın üretiminde tüm saha koşulları göz önünde bulundurularak kırılmadan mukavemetini koruyarak çalışabilmesi için; laboratuvar testleri ve iş sahası testleri uygulanmıştır. Hafıza özelliğini ve dayanıklılığını ölçmek için, LASK malzemesine paletli bir ekskavatörl ile basınç kuvveti ve kepçe kovası dişleri ile delme kuvveti uygulanmıştır. Yaptığımız diğer testlerde de olduğu gibi LASK malzemesi dayanımını kaybetmeden emniyetli yükleri taşıyabilmiş ve malzemede her hangi bir hasar gözlemlenmemiştir.